گرایش فیزیولوژی ورزش

رسالت ما جلب اعتماد و رضایت شماست

 1301 بازدید
 1398/03/08

خدمات مشاوره انجام پایان نامه، پروپوزال و مقاله ارشد و دکتری | رایان تزیز در گرایش فیزیولوژی ورزش

رشته فیزیولوژی ورزش

مسئولیت مطالعه چگونگی طرز كار بدن با علم فیزیولوژی است . قلمرو فیزیولوژی به مفهوم وسیع كلمه مجموعه رده های حیوانی و گیاهی را در بر می گیرد . فیزیولوژی ذاتاً یك دانش تجربی است و اطلاعات تجربی تا آنجایی كه امكانپذیر باشد با انجام اندازه گیری های عینی به دست می آید .

 برای مثال با قرار دادن دست بر روی پیشانی بیمار ممكن است بتوان وجود تب را احساس كرد اما تشخیص واقعی به وسیله ترمومتر پزشكی انجام می گیرد كه با قاطعیت درجه حرارت بدن بیمار را مشخص میكند . 

بدن انسان از گروههای متعدد سلولی كه اندامها را تشكیل می دهند ساخته شده است در موجود زنده ، همكاری اندامها تعدادی سیستم را در بدن تشكیل می دهد . چنانكه قلب ، رگهای خونی و خون رویهم سیستم قلبی عروقی ( cardiovascular ) را تشكیل میدهند . ریه ها و مجاری تنفسی با عضلات تنفسی ، سیستم تنفسی ( respiratory ) را می سازند .

سیستم گوارش ( Dijestive ) غذاهای مصرف شده از راه دهان را به شكل قابل استفاده برای نمو ، ترمیم بافتها ، تولید انرژی و گرما در می آورد . مواد زائد توسط سیستم ادراری ( urinary ) به خارج از بدن دفع می گردند . این سیستم از كلیه ها كه سازنده ادرار هستند تشكیل شده است . اعمال بدن از دو سیستم فرماندهی یا كنترل دستور می گیرند ، یكی غدد داخلی كه تولید كننده هورمونها یا پیكهای شیمیایی هستند و همراه با جریان خون برای تحریك اندامهای دور دست به حركت در می آیند و دیگری سیستم عصبی كه اطلاعات و دستورات را در طول رشته های عصبی به صورت امواج عصبی انتقال می دهد ، سیستم عصبی خود به دو دسته مركزی و محیطی ( پیرامونی ) تقسیم می شود . سیستم عصبی مركزی شامل مغز و نخاع میباشد و سیستم عصبی محیطی توسط سیستم عصبی مركزی كنترل میشود . بدن بوسیله حسهای خاص بینائی ، بویائی ، شنوائی و چشائی از محیط اطراف باخبر میشود.

 این فقط برای تسهیل كار است كه بدن را به سیستم های مختلف تقسیم كرده اند و باید همیشه به یاد داشت كه تمام سیستمهای بدن به هم مربوط هستند . علم فیزیولوژی با عمل آناتومی ارتباط بسیار نزدیك و تنگاتنگی دارد . این دو علم علیرغم ویژگیهای مربوط به خود ، خیلی به هم مربوط هستند . به عبارت دیگر ساختمان بدن موجود زنده و عمل آن غیر قابل تفكیك از هم می باشند . این هماهنگی را می توان در ساختمان و كار اعضای مختلف عملاً مشاهده كرد .

 

 

توجه: جهت سفارش مشاوره انجام پایان نامه کارشناسی ارشدو دکتری رشته فیزیولوژی ورزش کافیست از طریق تماس با ما یا "منوی ثبت سفارش" موجود در سایت اقدام نموده تا کارشناسان ما در کمتر از 30 دقیقه به شما پاسخ دهند. همین حالا با ما تماس بگیرید و از مشاوره رایگان بهره مند شوید