رشته علوم کامپیوتر

رسالت ما جلب اعتماد و رضایت شماست

 1474 بازدید
 1398/03/08

خدمات مشاوره انجام پایان نامه، پروپوزال و مقاله ارشد و دکتری | رایان تزیز در رشته علوم کامپیوتر

 رشته علوم کامپیوتر

رشته‌ي علوم کامپيوتر به شما مي‌آموزد چگونه قاعده‌مند فکر کنيد و چگونه مسائل را به‌صورت مؤثّر حل کنيد. همان‌طور که درس‌هايش به خودي خود، فراتر از مرزهاي علوم کامپيوتر نيز کاربرد دارند.
امّا به‌طور کلي علوم کامپيوتر مطالعه‌ي اطّلاعات است. شما چگونه اطّلاعات را نمايش مي‌دهيد؟ يا با چه روش‌هايي (الگوريتم‌هايي) مي‌توانيد آن‌ها را پردازش کنيد؟
بيش‌تر پاسخ‌هاي روشنفکرانه علوم کامپيوتر را اين‌گونه تعريف مي‌کنند: ((علوم کامپيوتر هيچ قلمرو انحصاري ندارد و اهميّتش زماني مشخّص مي‌شود که مسائل گوناگون را حل مي‌کند.))
اين رشته به کمک ابزارها و ايده‌ها به شما قدرت مي‌دهد تا بتوانيد در هر قلمرواي که به آن علاقه‌منديد، فعّاليّت نماييد.

 

رشته علوم کامپیوتر گرایش نظریه محاسبه

در علم رایانه نظری و ریاضیات نظریهٔ محاسبات شاخه‌ای است که با توجه به مشکلات می‌توان به آن به عنوان یک مدل محاسبه با استفاده از یک الگوریتم پرداخت.
این نظریه را به دو شاخهٔ عمده به صورت زیر تقسیم می‌کنند:
نظریهٔ محاسبه‌پذیری یا قابلیت محاسبه
نظریهٔ پیچیدگی
هر دو شاخهٔ یادشده در بالا با مدل‌های صوری محاسبات سروکار دارد.
به منظور انجام یک مطالعه دقیق از محاسبات دانشمندان رایانه با انتزاع ریاضی رایانه به عنوان یک مدل محاسبه کار می‌کنند.مدل‌های بسیاری در این زمینه وجود دارد ولی معمولاً مدل مورد بررسی ماشین تورینگ است.از نظر دانشمندان رایانه مطالعه ماشین تورینگ به این دلیل ساده است که می‌توان با آن به تدوین، فرموله، تجزیه و تحلیل و اثبات نتایج پرداخت. در نظر آن‌ها ماشین تورینگ قدرتمندترین مدل یعنی مدل معقول از محاسبه را ممکن می‌سازد.ظرفیت حافظه به‌طور بالقوه بی‌نهایت یک ویژگی غیرمیسر است در حالی که تصمیم‌های ماشین تورینگ نیاز به تنها مقدار محدودی از حافظه دارد.
بنابرین هرمشکل که می‌تواند حل شود. تصمیم یک ماشین تورینگ را می‌توان با یک رایانه که دارای یک مقدار محدود از حافظه است حل کرد.این گرایش بیشتر به «مهندسی کامپیوتر گرایش نرم‌افزار» نزدیک است، در این گرایش بیشتر جنبه الگوریتمیک و وابسته به محاسبات دانشجویان نرم‌افزاری مورد توجه و تقویت قرار خواهد گرفت. تحصیل در این رشته خلاقیت نیاز دارد زیرا می توان با پیاده سازی ایده تصورات ذهنی خود را به پول تبدیل کرد.

 

رشته علوم کامپیوتر گرایش شبکه های کامپیوتری

این گرایش در سرتاسر دنیا زیررشته ای از گرایش مهندسی کامپیوتر و مخابرات تلقی می‌شود و از لحاظ کاربردی پیشینه طولانی تری نسبت به دیگر گرایش‌های فن آوری اطلاعات دارد. متخصین شبکه های کامپیوتری قادر خواهند با توانایی های برگرفته از تحصیلات خود در این زمینه فعالیت های گوناگونی را انجام داده و در حرفه های متفاوت و متنوعی مشغول به خدمت رسانی شوند. از جمله این دانش‌های کاربردی این گرایش می‌توان به موارد مهمی همچون طراحی و پیکربندی و پیاده سازی شبکه های کامپیوتری و برنامه نویسی شبکه اشاره کرد.

 

رشته علوم کامپیوتر گرایش هوش مصنوعی

هوش مصنوعی یکی از گرایش های مهندسی کامپیوتر است که در حال حاضر در مقاطع ارشد و دکتری امکان تحصیل در این رشته وجود دارد. به طور کلی می توان گفت در هوش مصنوعی سعی بر این است سیستم هایی تولید شود که بتوانند مانند انسان ها فکر کنند و توانایی یادگیری و تصمیم-گیری داشته باشند. در این رشته تکنیک های مختلفی جهت دستیابی به چنین سیستم هایی تدریس می شود.با توجه به پیشرفت تکنولوژی و نیاز به هوش مصنوعی، رشته هوش مصنوعی در بازار کار، بسیار مورد توجه قرار گرفته است. یکی از مواردی که در حال حاضر در بازار کار فرصت های شغلی زیادی برای آن موجود است، حوزه داده کاوی است. طراحی و تولید سیستم هایی که توانایی یادگیری داشته باشند نیز یکی دیگر از حوزه های پرکاربرد و بحث های داغ این رشته در بازار کار است.

 

رشته علوم کامپیوتر گرایش معماری سیستم های کامپیوتر

در این گرایش دانشجویان با معماری‌های پیشرفته کامپیوتر و ابر رایانه‌ها شبکه‌های کامپیوتری گسترده، پردازش تصویر و طراحی سیستم‌های تحمل‌پذیر خطا و ... آشنا می‌شوند.گرایش معماری کامپیوتر در رشته مهندسی کامپیوتر تنها گرایشی است که دانشجویان دارای مدرک کارشناسی از گرایش سخت افزار می‌توانند بطور مستقیم و بدون نیاز به گذراندن واحدهای جبرانی به تحصیل در آن بپردازند. لازمه این امر موفقیت در کنکور سراسری کاشناسی ارشد و به اتمام رساندن تحصیل در گرایش فوق الذکر است.

 

رشته علوم کامپیوتر گرایش بیوانفورماتیک

بیوانفورماتیک یک دانش بین رشته‌ای است که شامل روش‌ها و نرم افزارهایی برای فهم اطلاعات زیستی است. بیوانفورماتیک به عنوان یک دانش بین رشته‌ای، به منظور تجزیه و تحلیل و تفسیر اطلاعات زیست‌شناسی، از ترکیب علوم کامپیوتر، آمار، ریاضی و مهندسی استفاده می‌کند. به عبارتی دیگر از بیوانفورماتیک برای تجزیه و تحلیل درون کامپیوتریِ مسائل زیست‌شناسی با استفاده از تکنیک‌های ریاضی و آمار استفاده می‌شود.بیوانفورماتیک از برنامه‌ریزی‌های کامپیوتری برای تجزیه و تحلیل اختصاصی ژنومیک استفاده می‌کند.

 

مشاوره انجام پایان نامه کارشناسی ارشد رشته علوم کامپیوتر

توجه بسیار مهم: قبل از تشریح هر مطلبی، لازم به ذکر است که از مهمترین مزایای موسسه "رایان پژوهان پارسه"، ارتباط مستقیم دانشجو با محقق است. بر خلاف کلیه موسسات فعال در زمینه مشاوره و آموزش پایان نامه در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری، این موسسه دانشجوی محترم را به صورت مستقیم به استاد متصل می نماید. کلیه سوالات دانشجویان بدون واسطه موسسه و در هر ساعتی از شبانه روز توسط محقق علوم کامپیوتر از برترین دانشجویان فارغ التحصیل از دانشگاههای کشور، پاسخ داده می شود.

انجام پایان نامه و طرح تحقیق دوره کارشناسی ارشد و دکتری امری زمانبر و بسیار مهم در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری رشته علوم کامپیوتر می باشد. برای بسیاری از دانشجویان و اساتید رشته علوم کامپیوتر، ارائه موضوعات در این سطح همواره چالش بر انگیز است. رشته علوم کامپیوتر یکی از رشته های مهم علوم است که در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری شامل گرایش های محاسبات علمی،  نظریه محاسبه، شبکه های کامپیوتری،  هوش مصنوعی، معماری سیستم های کامپیوتر و بیوانفورماتیک است. مشاوره انجام پایان نامه کارشناسی ارشد و دکتری علوم کامپیوتر در هر یک از این گرایشها نیازمند گذراندن دروس تخصصی گرایش بوده و این گرایشها هم به لحاظ دروس ارائه شده و هم به لحاظ پایان نامه با هم تفاوت اساسی دارند. از این رو دپارتمان پژوهشی علوم کامپیوتر "رایان پژوهان پارسه" با به کارگیری اساتید مجرب، متعهد و متخصص خدمات مشاوره و آموزش انجام پایان نامه کارشناسی ارشد و دکتری علوم کامپیوتر را با بالاترین کیفیت ارائه می دهد.

 

 

توجه: جهت سفارش مشاوره انجام پایان نامه کارشناسی ارشد و دکتری علوم کامپیوتر کافیست از طریق تماس با ما یا "منوی ثبت سفارش" موجود در سایت اقدام نموده تا کارشناسان ما در کمتر از 30 دقیقه به شما پاسخ دهند.

همین حالا با ما تماس بگیرید و از مشاوره رایگان بهره مند شوید.