جلسه ۵ رپیدماینر: آموزش کنترل های تبدیل داده در رپیدماینر

جلسه ۵ رپیدماینر: آموزش کنترل های تبدیل داده در رپیدماینر

جلسه ۵ رپیدماینر: آموزش کنترل های تبدیل داده در رپیدماینر

بعد از خرید دوره آموزشی، به ویدئو های اصلی این دوره دسترسی خواهید داشت.
اگر در این دوره قبلا ثبت نام کرده اید، برای دسترسی به ویدئو های اصلی این دوره، بر روی دکمه ورود کلیک نمایید.
هزینه دوره آموزشی :
269,200 تومان
260,000 تومان

جلسه ۵: آموزش کنترل های تبدیل داده در رپیدماینر

آموزش کنترل های تبدیل داده در رپیدماینر: تبدیل انواع داده به یکدیگر در کلیه نرم افزار های برنامه نویسی و داده کاوی از جمله مهمترین مواردی است که بسیار مورد استفاده قرار گرفته و داشتن اطلاعات کافی در مورد این کنترل ها در رپیدماینر بسیار لازم و ضروری است. در این جلسه از مجموعه دوره های آموزشی رپیدماینر، با انواع کنترل های مبدل داده ها آشنا خواهیم شد. برای هر کنترل یک تمرین عملی اجرا و شبیه سازی خواهیم نمود. در انتهای این جلسه آموزشی کلیه سورس ها و مدل ها همراه با دیتاست های استفاده شده در آموزش در اختیارتان قرار داده می شود.

در علم داده کاوی چندین نوع داده وجود دارد که با آن  بسیار مواجه هستیم. این نوع داده ها که از محبوبیت بیشتری برخوردار هستند عبارتند از:

 ۱) داده های عددی یا Numerical:این نوع داده ها به صورت عددی بوده و معمولاً مشخص نیست که اعداد به این چه رنج هایی هستند. مثلاً اعدادی مثل ۱ تا ۵۰٫۰۰۰٫۰۰۰ و غیره.

۲) داده های باینری یا Binominal:این نوع داده ها تنها به دو صورت مشاهده می شوند. همانطور که از اسم آن مشخص است، نوع این داده ها به صورت دودویی، باینری یا دو وجهی است. مثل داده‌هایی از قبیلYes  و No یا صفر و یک

 ۳) داده های چند وجهی یا Poly-nominal:این نوع داده ها دارای انواع داده ای اما به طول محدود است. یعنی داده ها دارای چندین مقدار به صورت عددی یا رشته‌ای هستند؛ اما تعدادشان محدود است مثل داده های: Good، Normal، Bad،Very Bad.

در نرم افزار داده کاوی رپیدماینر امکان تبدیل انواع این داده ها به یکدیگر وجود دارد. در برخی موارد تبدیل کردن نوع داده ها به یکدیگر و به صورت دستی بسیار زمان بر بوده و ممکن است اشتباهاتی رخ دهد. به همین جهت ابزار رپیدماینر امکانات و کنترل‌هایی را بدین منظور فراهم نموده است. در این جلسه آموزشی کنترل های Binominal To Numerical،Poly-nominal To Numerical و غیره با یک نمونه عملی توضیح و تشریح می گردد.

بنابراین در این جلسه آموزشی به صورت فراگیر و در قالب ویدئو کوتاه، فرآیند تبدیل انواع داده ها تدریس می گردد. با خرید این جلسه آموزشی مواردی از قبیل: فیلم ویدئویی، سورس ها و مدل های تولید شده و دیتاست استفاده شده در آموزش تحویل می‌گردد.

فهرست سرفصل ها و رئوس مطالب مطرح شده در این جلسه آموزشی، در ادامه آمده است:

۱)تشریح کنترل Nominal To Numerical

 ۲) تشریح یک مثال عملی از کنترل Nominal To Binominal

۳) تشریح Nominal To Text

 ۴) تشریح کامل کنترل Numerical To Binominal و ارائه یک مثال عملی

این آموزش برای رشته های زیر مفید است:

دوره های آموزشی نرم افزار داده کاوی رپیدماینر(Rapidminer) از جلسات مقدماتی تا سطوح متوسطه و پیشرفته برای رشته هایی ذیل مناسب و مفید می باشد.

- رشته کامپیوتر گرایش های نرم افزار، سخت افزار و معماری

- رشته تجارت الکترونیک

- رشته برنامه نویسی

- رشته فناوری اطلاعات

- و سایر رشته های مرتبط

پیش نمایش و دانلود فیلم کمک آموزشی:

جلسه ۵ رپیدماینر: آموزش کنترل های تبدیل داده در رپیدماینر

در این جلسه آموزشی از مجموعه جلسات دوره آموزشی رپیدماینر(rapidminer)، مقدماتی در ارتباط با مباحث پایه داده کاوی که پیش نیازی برای یادگیری نرم افزار رپیدماینر است، مطرح می گردد.
مطالب آموزشی

مشاهده همه مطالب