رشته مهندسی برق

رسالت ما جلب اعتماد و رضایت شماست

 1345 بازدید
 1398/01/26

خدمات مشاوره انجام پایان نامه، پروپوزال و مقاله ارشد و دکتری | رایان تزیز در رشته مهندسی برق

رشته برق

مهندسي برق به عنوان يكي از رشته اي فني مهندسي، به معناي عام، دانش تحليل و بررسي رياضي پديده‌هايي فيزيکي است که به نحوي به بارهاي الکتريکي، حرکت و آثار آنها (از قبيل جريان الکتريکي، پتانسيل الکتريکي، ميدان الکتريکي، ميدان مغناطيسي، موج الکترومغناطيسي، نيروي الکتريکي، نيروي مغناطيسي و...) مربوط مي‌شوند.
در واقع محور اصلي فعاليت هاي مهندسي برق، تبديل يك سيگنال به سيگنال ديگر براي كاربردهاي مختلف است. دروس تشكيل دهنده دوره مهندسي برق مانند ساير رشته ها از دروس پايه، عمومي، اصلي و تخصصي تشكيل شده است كه بسته به مقطع مورد نظر(كارداني، كارشناسي و...) تبيين شده و ارائه مي گردند.

 

رشته برق گرایش الکترونیک

فارغ التحصیلان کارشناسی ارشد مهندسی برق در گرایش الکترونیک پس از طی دوره تحصیلات تكمیلی باید توانایی طراحی و ساخت انواع مدارهای مجتمع، میكروپروسسورها، مدارهای الكترونیكی مورد نیاز در صنایع مختلف و دیگر توانایی‌های لازم در صنایع الكترونیكی را به دست آورند.فارغ‌التحصیلان این گرایش می‌توانند در وزارت صنایع، كارخانجات تابع آن، مراكز تحقیقات نظامی، صنایع هواپیمایی و دیگر مراكز مرتبط جذب بازار كار شوند.

 

رشته برق گرایش قدرت

فارغ‌التحصیلان کارشناسی ارشد برق در گرایش قدرت، پس از اتمام دوره فوق لیسانس خود، می‌توانند توانایی محاسبات خطوط انتقال نیرو، طراحی دكل‌ها و پست‌های فشار قوی و ضعیف، طراحی و ساخت انواع ترانسفورماتورها و موتورهای صنعتی را پیدا كنند. وزارت نیرو، كارخانجات صنعتی، واحدهای تولیدی بزرگ، نظارت در كارگا‌ه‌های موتور پیچی و ساخت الكتروموتورهای مختلف و تابلوهای صنعتی، نظارت در سیم‌كشی و طراحی سیستم برقی ساختمان‌های بزرگ از جمله مراكز جذب فارغ‌التحصیلان گرایش قدرت می‌باشد.

 

رشته برق گرایش کنترل

.پردازش و تحلیل و مقایسه فرآیند تولید، طراحی سیستم‌ فارغ التحصیلان کارشناسی ارشد برق كنترلی، استفاده از كامپیوتر، آمار و ریاضیات جهت كنترل هر چه بهتر سیستم‌ها افزایش بهره‌وری از جمله توانایی‌های به دست آمده برای فارغ التحصیلان کارشناسی ارشد برق گرایش كنترل پس از اتمام تحصیلات تكمیلی است. تقریباً تمامی صنایع مرتبط با برق در نیروهای استخدامی خود از فارغ التحصیلان این گرایش استفاده می‌كنند.

 

رشته برق گرایش مخابرات

طراحی مدارهای ، مخابرات سیار، فیبر نوری، سیستم‌های كدینگ و رمزنگاری، طراحی انواع فرستنده‌ها و گیرنده‌های مخابراتی، تجهیز، تعمیر و بهینه‌سازی شبكه‌های مخابراتی، طراحی آنتن‌ها، سیستم‌های بی‌سیم، رادارها و دكل‌های مخابراتی از جمله توانایی‌های به دست آمده برای فارغ‌التحصیلان کارشناسی ارشد برق در گرایش مخابرات می‌باشد. معمولاً شركت‌های مخابرات، بخش‌های خصوصی فعال در زمینه تلفن همراه، صنایع نظامی و هواپیما‌یی، صدا و سیما از جمله مراكز پذیرای فارغ التحصیلان این گرایش می‌باشند.

 

رشته برق گرایش مهندسی پزشکی (بیوالکترونیک)

ساخت اعضای مصنوعی، ساخت وسایل آزمایشگاهی، ساخت دستگاه‌های اندازه‌گیری پزشكی، ساخت دستگاه‌های لیزر از جمله توانایی‌هایی است كه دانشجویان این گرایش پس از فارغ‌التحصیل شدن به آن دست پیدا خواهند كرد.بازار كار نسبتاً مناسب این رشته در مراكز ساخت وسایل پزشكی، بخش‌های خصوصی بزرگ، بیمارستان‌ها ومراكز آزمایشگاهی مجهز می‌باشد

 

مشاوره انجام پایان نامه کارشناسی ارشد رشته برق

توجه بسیار مهم: قبل از تشریح هر مطلبی، لازم به ذکر است که از مهمترین مزایای موسسه "رایان پژوهان پارسه"، ارتباط مستقیم دانشجو با محقق است. بر خلاف کلیه موسسات فعال در زمینه مشاوره و آموزش پایان نامه در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری، پروپوزال ، شبیه سازی  و تحلیل  آماری ، فاند تحصیلی ، سمینار ، تهیه پاور دفاع و غیره  این موسسه دانشجوی محترم را به صورت مستقیم به استاد متصل می نماید. کلیه سوالات دانشجویان بدون واسطه موسسه و در هر ساعتی از شبانه روز توسط محقق برق از برترین دانشجویان فارغ التحصیل از دانشگاههای کشور، پاسخ داده می شود.

انجام پایان نامه و طرح تحقیق دوره کارشناسی ارشد و دکتری امری زمانبر و بسیار مهم در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری رشته برق می باشد. برای بسیاری از دانشجویان و اساتید رشته برق، ارائه موضوعات در این سطح همواره چالش بر انگیز است. رشته برق یکی از رشته های مهم فنی و مهندسی است که در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری شامل گرایش های اصلی الکترونیک، قدرت، کنترل، مخابرات و مهندسی پزشکی(بیوالکترونیک)است. مشاوره انجام پایان نامه کارشناسی ارشد برق در هر یک از این گرایشها نیازمند گذراندن دروس تخصصی گرایش بوده و این گرایشها هم به لحاظ دروس ارائه شده و هم به لحاظ پایان نامه با هم تفاوت اساسی دارند. از این رو دپارتمان پژوهشی برق "رایان پژوهان پارسه" با به کارگیری اساتید مجرب، متعهد و متخصص خدمات مشاوره و آموزش انجام پایان نامه کارشناسی ارشد برق را با بالاترین کیفیت ارائه می دهد.

 

 

توجه: جهت سفارش مشاوره انجام پایان نامه کارشناسی ارشد و دکتری برق کافیست از طریق تماس با ما یا "منوی ثبت سفارش" موجود در سایت اقدام نموده تا کارشناسان ما در کمتر از 30 دقیقه به شما پاسخ دهند.همین حالا با ما تماس بگیرید و از مشاوره رایگان بهره مند شوید.