گرایش اقتصاد محیط زیست

رسالت ما جلب اعتماد و رضایت شماست

 1279 بازدید
 1398/03/08

خدمات مشاوره انجام پایان نامه، پروپوزال و مقاله ارشد و دکتری | رایان تزیز در گرایش اقتصاد محیط زیست

رشته اقتصاد گرایش اقتصاد محیط زیست

اقتصاد محیط زیست، شاخه ای متمایز از علم اقتصاد است که ارزش های مربوط به هر دو موضوع اقتصاد و محیط زیست را با هم در نظر می گیرد و گزینه هایی جدید را بر پایه این ارزش ها مطرح می نماید. هدف اصلی آن ایجاد موازنه بین فعالیت های اقتصادی و اثرات زیست محیطی آنها با در نظر گرفتن همه هزینه- فایده های مربوط به آن است. امروز در دنیا، رشته محیط زیست اهمیت فزاینده ای پیدا کرده و محیط زیست و مسائل مرتبط با آن از اولویت های اول کشورهای توسعه یافته است. این گرایش به بررسی اقتصاد منابع طبیعی، اقتصاد محیط زیست و مسائلی از قبیل: منابع تجدیدپذیر و تجدیدناپذیر، منابع آب، منابع انرژی و . . . می پردازد. یکی از مھمترین مسائلی که در این گرایش مد نظر است، مسائل مربوط به حفظ محیط زیست و توسعه پایدار است.

اقتصاد محیط زیست بخشی از اقتصاد است که به مطالعه‌ی تأثیرات مالی سیاست‌های زیست‌محیطی می‌پردازد. مطالعات اقتصاد محیط زیست، در جهت مشخص ساختن تأثیرات تئوریک و نیز تأثیرات تجربی سیاست‌های زیست‌محیطی بر اقتصاد است. این قسمت از اقتصاد به کاربرانِ اطلاعاتِ خروجی خود، این امکان را می‌دهد تا سیاست‌های زیست‌محیطی مناسبی اتخاذ نمایند و تأثیرات سیاست‌های مطرح شده را مورد تجزیه و تحلیل قرار دهند.

 

توجه: جهت سفارش مشاوره انجام پایان نامه کارشناسی ارشد و دکتری رشته اقتصاد گرایش اقتصاد محیط زیست گرایش اقتصاد محیط زیست کافیست از طریق تماس با ما یا "منوی ثبت سفارش" موجود در سایت اقدام نموده تا کارشناسان ما در کمتر از 30 دقیقه به شما پاسخ دهند.

همین حالا با ما تماس بگیرید و از مشاوره رایگان بهره مند شوید.