گرایش اخلاق کاربردی فلسفه

رسالت ما جلب اعتماد و رضایت شماست

 1278 بازدید
 1398/03/18

خدمات مشاوره انجام پایان نامه، پروپوزال و مقاله ارشد و دکتری | رایان تزیز در گرایش اخلاق کاربردی فلسفه

رشته فلسفه گرایش اخلاق کاربردی فلسفه

این گرایش از مجموعه فلسفه از جمله گرایش های رشته فلسفه هنر محسوب می شود که دانشجویان با تحصیل در آن آشنایی کافی را با علوم و مبانی مرتبط با اخلاق و کلیات اخلاق اسلامی به دست می آورند. در گرایش اخلاق کاربردی تمرکز اصلی برروی شناخت راه حل های ارائه شده اخلاقی در حوزه های مختلف اقتصادی، چالش ها و مسائل مختلف است.

اخلاق كاربردي، از دانش‌هاي نوپديد است. هر چند در عالم غرب منابع متعددي با عنوان «اخلاق كاربردي» تدوين شده است، اما به نظر مي‌رسد هنوز تعريف دقيقي از اين شاخة علمي ارائه نشده است. از اين‌رو، بسياري از خوانندگان آن را با موضوعاتي همچون اخلاق عملي، اخلاق حرفه‌اي، اخلاق موضوعي و امثال آن خلط مي‌كنند. در اين مقاله سعي شده است، ضمن ارائة تعريفي دقيق از اين علم، ابعاد سلبي و ايجابي، حدود و ثغور آن و همچنين ارتباط اخلاق كاربردي با موضوعاتي همچون فرااخلاق و اخلاق هنجاري را روشن نماييم. در مجموع، به نظر مي‌رسد اين اخلاق كاربردي با دانش‌ها و مسائلي همچون اخلاق هنجاري، علم اخلاق، اخلاق عملي، اخلاق موضوعي و امثال آن متفاوت است. اخلاق كاربردي عبارت است از: كاربست مباني و معيارهاي ارزش‌داوري اخلاقي، كه مباني ارزش‌داوري در فرااخلاق و معيارهاي ارزش‌داوري در اخلاق هنجاري مورد بحث قرار مي‌گيرند.

 

جهت سفارش مشاوره انجام پایان نامه کارشناسی ارشد و دکتری رشته  اخلاق کاربردی فلسفه کافیست از طریق تماس با ما یا "منوی ثبت سفارش" موجود در سایت اقدام نموده تا کارشناسان ما در کمتر از 30 دقیقه به شما پاسخ دهند.

همین حالا با ما تماس بگیرید و از مشاوره رایگان بهره مند شوید.