گرایش حسابرسی

رسالت ما جلب اعتماد و رضایت شماست

 1281 بازدید
 1398/03/13

خدمات مشاوره انجام پایان نامه، پروپوزال و مقاله ارشد و دکتری | رایان تزیز در گرایش حسابرسی

رشته حسابداری گرایش حسابرسی

مهمترین موردی که دانشجویان و فارغ التحصیلان رشته حسابداری مقطع کارشناسی باید بدانند فرق بین حسابدار و حسابرس است که دانستن این فرق و یا تفاوت در هنگام انتخاب گرایش بسیار مهم است.

همان طور که گفته شد برای اطلاع داشتن از تمام سوابق و اتفاق های مالی و داشتن گردش مالی روز هر شرکت حسابداری را استخدام می کند.

در هر شرکت در طول سال هزاران  سند مالی به دست حساب داران بررسی و بایگانی می شود تا در هنگام نیاز گزارش های مالی قانونی دقیقی از آنها استخراج شوند لذی افرادی وجود دارند که به راحتی می توانند در میان حساب ها دست برده و انها را دست کاری کنند و افرادی هم هستند که می خواهند این حساب ها و اسناد همیشه دقیق و بدون دست کاری باشند مانند صاحب شرکت ها و یا مدیر عاملان و ذی نفعان شرکت . از همین جا است که پای حسابرس به میان می آید . یک حسابرس مدام و همیشه در حال کنترل و بررسی حساب و کتاب های حساب داران است . زیرا می خواهد مطمئن شود که حساب و کتاب ها درست است .

پس به طور دقیق و روان و ساده کار حسابرس بررسی و زیر نظر داشتن حساب و کتاب  حسابداران است

شاغلان حرفه حسابرسی در یک تقسیم بندی کلی به دو گروه اصلی تفکیک می‌شوند:

حسابرسان داخلی: این گروه از حسابرسان، کارمند واحد مورد رسیدگی هستند، و در واقع رابط میان هیات مدیره و شرکت بوده و گزارش رسیدگی خود را به طور هفتگی، ماهانه یا سالانه به مدیرعامل و هیات مدیره ارائه می‌دهند. این گروه از حسابرسان عملیات داخل واحد تجاری را رسیدگی می‌کنند.

حسابرسان مستقل: این گروه از حسابرسان، افرادی هستند که در موسسات حسابرسی مشغول کار هستند و بر اساس قرارداد میان شرکت‌ها یا سازمان‌ها با این موسسات، عملیات حسابداری و مالی واحد تجاری را بر اساس اصول و موازین حسابداری مورد رسیدگی قرار می‌دهند و گزارش خود را به مجمع عمومی صاحبان سهام ارائه می‌کنند. در واقع حسابرسان مستقل رابط میان صاحبان شرکت و هیات مدیره شرکت می‌باشند.

 

جهت سفارش مشاوره انجام پایان نامه کارشناسی ارشد و دکتری رشته حسابداری گرایش حسابرسی کافیست از طریق تماس با ما یا "منوی ثبت سفارش" موجود در سایت اقدام نموده تا کارشناسان ما در کمتر از 30 دقیقه به شما پاسخ دهند.

همین حالا با ما تماس بگیرید و از مشاوره رایگان بهره مند شوید.