رشته فیزیک

رسالت ما جلب اعتماد و رضایت شماست

 1571 بازدید
 1398/03/08

خدمات مشاوره انجام پایان نامه، پروپوزال و مقاله ارشد و دکتری | رایان تزیز در رشته فیزیک

رشته فیزیک

فیزیک علم مطالعه خواص طبیعت است. علم فیزیک را عموما علم ماده و حرکت و رفتار آن در فضا و زمان با در نظر گرفتن مفاهیمی همچون انرژی، اندازه حرکت، نیرو و بسیاری از عوامل دیگر می‌دانند که این ماده می تواند از ذرات زیر اتمی گرفته تا کهکشان‌ها و اجرام بسیار بزرگ آسمانی باشد.
در حقیقت هدف اصلی علم فیزیک توصیف تمام پدیده‌های طبیعی قابل مشاهده و غیر قابل مشاهده برای بشر به شکل کمی است .به زبان دیگر فیزیک‌ علم‌ زندگی‌ است‌ .

 

رشته فیزیک گرایش حالت جامد و مایع چگال

گرایش حالت جامد و ماده چگال، پرطرفدارترین گرایش در کارشناسی ارشد مجموعه فیزیک است. مطالعه دانش مربوط به کریستال‌ها و ویژگی‌های فیزیکی آنها به گرایش حالت جامد بر می‌گردد. این گرایش به فیزیک سطوح و فیزیک ماکروسکوپی مواد و علم مواد و بلور شناسی و خواص فیزیکی مواد ماکروسکوپی به کمک قوانین کوانتوم می پردازد. مباحث مربوط به سی پی یو ها، ترانزیستورها و … به این گرایش برمیگردد. به قولی این گرایش نماینده مهندسی برق در فیزیک است. (گرچه فقط قسمتی از گرایش جامد، به موضوع الکترونیک میپردازد و تعداد زیادی از موضوعاتی که در این گرایش مطرح میشود ربطی به الکترونیک ندارد). همچنین یکی از مباحث پر طرفدار گرایش حالت جامد، نانو میباشد که بسیاری از اساتید و دانشجویان این رشته اکثر پژوهشهای تئوری، تجربی و شبیه سازی(simulation) خود را به مباحث نانو اختصاص میدهند.

 

رشته فیزیک گرایش اتمی مولکولی

گرایش اتمی مولکولی، بعد از ماده چگال پر طرفدارترین گرایش در کارشناسی ارشد فیزیک است. در این گرایش بیشتر به مباحث اپتیک، پلاسما و لیزر پرداخته میشود. بعضی از فارغ التحصیلان این رشته با توجه به زمینه پژوهشی به طور محدود در مراکز انرژی هسته ای میتوانند مشغول به کار شوند. در گرایش اتمی مولکولی میتوان پژوهشهای تجربی، تئوری و شبیه سازی انجام داد.

 

رشته فیزیک گرایش فیزیک هسته ای

بعد از دو گرایش حالت جامد و اتمی مولکولی، گرایش فیزیک هسته ای بیشتر از بقیه گرایش ها هوادار دارد. دروس تخصصی آن نیز نظریه میدانهای کوانتومی, فیزیک هسته ای پیشرفته 1 و 2, آزمایشگاه هسته ای 1 و2 است و به مطالعه فیزیک و رفتار ساختار و اجزای هسته در قالب نظریات مؤثر انرژی های پایین (پایین تر از باند QCD)  می پردازد. همانطور که میتوان حدس زد گرایش فیزیک هسته ای رابطه مستقیمی با تولید و به کارگیری انرژی هسته ای دارد که البته علی رغم عنوان این گرایش، صنعت هسته ای کشور به ندرت از این گرایش استخدام میکند و بیشتر از رشته هایی همچون مهندسی هسته ای، مهندسی شیمی و … نیروی انسانی خود را تأمین می کند.

 

رشته فیزیک گرایش ذرات بنیادی

گرایش ذرات بنیادی در کارشناسی ارشد رشته فیزیک، گرایشی صرفاً تئوری است که به مطالعه قوانین فیزیک در ابعاد زیر هسته ای و در ابعاد انرژی های بالا و فاصله های بسیار کم می پردازد و دروس تخصصی آن نیز نظریه میدانهای کوانتومی 1 و2, ذرات بنیادی مقدماتی و پیشرفته می باشد. همانطور که ذکر شد، پژوهش های این رشته صرفاً تئوری میباشند و در کشور، کارهای تجربی (آزمایشگاهی) و شبیه سازی گرایش ذرات بنیادی انجام نمی شود.

 

رشته فیزیک گرایش فیزیک نجومی(کیهان شناسی،نجوم یا اختر شناسی)

بخش نجوم که جنبه مشاهداتی دارد، پدیده‌های مختلف نجومی را رصد و ثبت کرده و سپس از آنها عکس گرفته و طیف آنها را می‌سنجد.

در اخترشناسی که جنبه نظری دارد، وضعیت ستارگان مورد مطالعه قرار می‌گیرد یعنی بررسی می‌شود که هر ستاره در چه مرحله‌ای قرار دارد و چه اتفاقاتی برایش رخ می‌دهد؟

بخش کیهان‌شناسی نیز با این که زیاد جنبه نجومی ندارد اما به هرحال پیشرفتش را مدیون علم نجوم است. به این معنی که مدل‌های مختلف کیهان‌شناسی باید با داده‌های رصدی مطابقت کند. گفتنی است که این کیهان‌شناسی به صورت کلاسیک به چگونگی ایجاد جهان و تشکیل ساختارهای کهکشانی مانند خوشه‌ها و ابر خوشه‌ها می‌پردازد.

 

رشته فیزیک گرایش سیستم های پیچیده و دینامیک غیر خطی

زمینه ی فعالیت در سیستمهای فیزیکی، بسیار گسترده است. سيستمهای نامنظم، پديده های بحرانی، سيستم های خود سازمانده، ديناميک غيرخطی، نظريه آشوب، تحليل داده ها، فيزيک اجتماع و اقتصاد، سیستمهای متلاطم و دینامیک شاره ها، ماده چگال نرم و بیوفیزیک، محیطهای متخلخل و نظریه پرکولاسیون تنها بخشی از حوزه های فعالیتی اين گرايش است.

 

رشته فیزیک گرایش لایه های نازک

رشته فیزیک لایه های نازک از جمله رشته های علمی است که متناسب با نیازهای علمی و تکنولوژیکی زمانه به فعالیتهای بین رشته ای شاخه های مختلف از جمله فیزیک، شیمی، مواد. ادوات نیمه هادی و ابررسانا و... مربوط شده است. فیزیک لایه های نازک به درک ماهیت اتمی خواص مواد میپردازد تا با استفاده از آن بتوان از طریق روشهای جدید سنتز، پردازش و محاسبات، مواد و ادواتی طراحی و عمل - آوری کرد که عملکرد بهتری داشته باشند. در این شاخه از علم فازها و ساختارهای نوین، و همچنین پدیدههای جدید در مواد کشف شده و میشوند. لایه نازک، لایهای است که از کسیاری از نانومتر (تک لایه) تا چندین میکرومتر ضخامت دارد. ادوات نیمه هادی الکترونیکی و پوششی های نوری عمدهترین کاربردهایی هستند که با بهره گیری از ساخت لایه های نازک ساخته شدهاند. مواردی که در این رشته مورد بررسی قرار می گیرند کاربردهای فراوانی در تولید ادوات نیمه هادی، ابررسانا، سلولهای خورشیدی، انواع پوشش های محافظ، ساخت حسگرهای مغناطیسی، نوری، شیمیایی، گازی و ... پیدا می کنند.

 

رشته فیزیک گرایش بنیادی(نظری)

علم فیزیک را عموما علم ماده و حرکت و رفتار آن در فضا و زمان با در نظر گرفتن مفاهیمی همچون انرژی، اندازه حرکت، نیرو و بسیاری از عوامل دیگر می‌دانند که این ماده می تواند از ذرات زیر اتمی گرفته تا کهکشان‌ها و اجرام بسیار بزرگ آسمانی باشد.در حقیقت هدف اصلی علم فیزیک توصیف تمام پدیده‌های طبیعی قابل مشاهده و غیر قابل مشاهده برای بشر به شکل کمی است .
گرایش فیزیک بنیادی به بررسی نظریه میدان‌های کوانتومی و جهان‌های موازی و مباحث کاملا تئوریک از این دست می پردازد.این گرایش به دنبال پر رنگ ساختن روابط ریاضی در فیزیک است و سعی دارد تا با استفاده از مدل‌سازی های ریاضی پدیده‌ها، به توضیح٬ پیش‌بینی و قانون‌مند سازی طبیعت بپردازد.

 

مشاوره انجام پایان نامه کارشناسی ارشد رشته فیزیک

توجه بسیار مهم: قبل از تشریح هر مطلبی، لازم به ذکر است که از مهمترین مزایای موسسه "رایان پژوهان پارسه"، ارتباط مستقیم دانشجو با محقق است. بر خلاف کلیه موسسات فعال در زمینه مشاوره و آموزش پایان نامه در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری، این موسسه دانشجوی محترم را به صورت مستقیم به استاد متصل می نماید. کلیه سوالات دانشجویان بدون واسطه موسسه و در هر ساعتی از شبانه روز توسط محقق فیزیک از برترین دانشجویان فارغ التحصیل از دانشگاههای کشور، پاسخ داده می شود.

انجام پایان نامه و طرح تحقیق دوره کارشناسی ارشد امری زمانبر و بسیار مهم در مقطع کارشناسی ارشد و دکتریرشته فیزیک می باشد. برای بسیاری از دانشجویان و اساتید رشته فیزیک، ارائه موضوعات در این سطح همواره چالش بر انگیز است. رشته فیزیک یکی از رشته های مهم علوم است که در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری شامل گرایش های اصلی حالت جامد و ماده چگالی، اتمی مولکولی، فیزیک هسته ای، ذرات بنیادی، فیزیک نجومی(کیهان شناسی،نجوم یا اختر شناسی)،سیستم های پیچیده و دینامیک غیر خطی، لایه های نازک و بنیادی (نظری) است. مشاوره انجام پایان نامه کارشناسی ارشد و دکتری فیزیک در هر یک از این گرایشها نیازمند گذراندن دروس تخصصی گرایش بوده و این گرایشها هم به لحاظ دروس ارائه شده و هم به لحاظ پایان نامه با هم تفاوت اساسی دارند. از این رو دپارتمان پژوهشی فیزیک "رایان پژوهان پارسه" با به کارگیری اساتید مجرب، متعهد و متخصص خدمات مشاوره و آموزش انجام پایان نامه کارشناسی ارشد و دکتری فیزیک را با بالاترین کیفیت ارائه می دهد.

 

 

توجه: جهت سفارش مشاوره انجام پایان نامه کارشناسی ارشد و دکتری فیزیک کافیست از طریق تماس با ما یا "منوی ثبت سفارش" موجود در سایت اقدام نموده تا کارشناسان ما در کمتر از 30 دقیقه به شما پاسخ دهند.

همین حالا با ما تماس بگیرید و از مشاوره رایگان بهره مند شوید.