رشته اقتصاد

رسالت ما جلب اعتماد و رضایت شماست

 1394 بازدید
 1398/03/07

خدمات مشاوره انجام پایان نامه، پروپوزال و مقاله ارشد و دکتری | رایان تزیز در رشته اقتصاد

مشاوره انجام پایان نامه کارشناسی ارشد  و دکتری رشته اقتصاد 


 از مهمترین مزایای موسسه "رایان پژوهان پارسه"، ارتباط مستقیم دانشجو با محقق است. بر خلاف کلیه موسسات فعال در زمینه مشاوره پایان نامه و رساله ارشد و دکتری ، پروپوزال ، شبیه سازی  و تحلیل  آماری ، فاند تحصیلی ، سمینار ، تهیه پاور دفاع و غیره  در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری این موسسه دانشجوی محترم را به صورت مستقیم به استاد متصل می نماید. کلیه سوالات دانشجویان بدون واسطه موسسه و در هر ساعتی از شبانه روز توسط محقق اقتصاد از برترین دانشجویان فارغ التحصیل از دانشگاههای کشور، پاسخ داده می شود.

انجام پایان نامه و طرح تحقیق دوره کارشناسی ارشد و دکتری امری زمانبر و بسیار مهم در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری رشته اقتصاد می باشد. برای بسیاری از دانشجویان و اساتید رشته اقتصاد، ارائه موضوعات در این سطح همواره چالش بر انگیز است. رشته اقتصاد یکی از رشته های مهم علوم انسانی است که در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری شامل گرایش های اصلی علوم اقتصادی، توسعه اقتصادی و برنامه ریزی، اقتصاد انرژی، اقتصاد محیط زیست، تجارت الکترونیک ، برنامه ریزی سیستم های اقتصادی ، اقتصاد نفت و گاز، اقتصاد اسلامی،پبانکداری اسلامی، اقتصاد هنرو اقتصاد شهری است. مشاوره انجام پایان نامه کارشناسی ارشد اقتصاد در هر یک از این گرایشها نیازمند گذراندن دروس تخصصی گرایش بوده و این گرایشها هم به لحاظ دروس ارائه شده و هم به لحاظ پایان نامه با هم تفاوت اساسی دارند. از این رو دپارتمان پژوهشی کامپیوتر "رایان پژوهان پارسه" با به کارگیری اساتید مجرب، متعهد و متخصص خدمات مشاوره و آموزش انجام پایان نامه کارشناسی ارشد و دکتری اقتصاد را با بالاترین کیفیت ارائه می دهد.

 

رشته اقتصاد دارای گرایش های مختلفی بوده که در هر گرایش موضوعات متنوعی مطرح است. از جمله این گرایش ها عبارتند از:

 

رشته اقتصاد گرایش علوم اقتصادی

در این گرایش که به آن اقتصاد محض نیز گفته می شود، به طور اصیل به علم اقتصاد پرداخته می شود. این رشته با تاکید بر روی تئوری های اقتصادی این هدف را دنبال می کند که بتواند دانشجویانی تربیت کند که تبحر کافی در بررسی و تحلیل مسائل و پدیده های اقتصادی داشته، با استفاده از دانش علمی خود انها را ریشه یابی کنند و برای از میان برداشتن مشکلات اقتصادی قادر به ارائه راه حل ها و سیاست های اقتصادی موثر باشند. مزیت این گرایش نسبت به دیگر گرایش های رشته اقتصاد که باعث شده طرفداران بیشتری در بین دانشجویان داشته باشد این است که دانشجویان این گرایش دید کلی نسبت به علم اقتصاد پیدا می کنند و زمینه مناسب جهت ورود به تخصص های مورد علاقه خود را کسب خواهند کرد. به همین دلیل برای انتخاب موضوع پایان نامه نسبت به دیگر گرایش ها دستشان بازتر است.

 

رشته اقتصاد گرایش توسعه اقتصادی و برنامه ریزی


این رشته دو هدف را دنبال می کند:

الف) انجام پژوهش و ایجاد زمینه لازم در پایه ریزی و گسترش تئوری و سیاست های توسعه اقتصادی و برنامه ریزی متناسب با الگوی اقتصادی مستقل طراحی شده در قانون اساسی جمهوری اسلامی به طوری که بتواند مسیرهای اصلی حرکت اقتصادی را به سوی استقلال طراحی نماید.

ب) تربیت کارشناسانی که بتوانند با استفاده اگاهانه و مفید از دستاوردهای علوم اقتصادی و برنامه ریزی، فعالیت اجرایی خود را با تکیه بر دستاوردهای تفکر اقتصادی غیر وابسته و مستقل، بر اساس قانون اساسی جمهوری اسلامی، انجام بدهند.

دانشجویان این دوره بعد از خاتمه تحصیل می توانند مسئولیت های طراحی استراتژی و سیاست های اقتصادی و اجتماعی را بر عهده گرفته و با به کارگیری ابزار مناسب برنامه ریزی در جهت اجرای طرح ها فعالیت نمایند. این کارشناسان ارشد برای پر کردن خلاء تخصصی موجود در نظام برنامه ریزی کشور می توانند به کار گرفته شوند.

 

رشته اقتصاد گرایش اقتصاد انرژی


هدف از تشکیل این دوره تربیت دانشجویانی ست که با تسلط بر موضوعات مختلف اقتصاد انرژی از قبیل: ساختار بازار نفت و مشتقات آن و سایر انرژی ها، قیمت گذاری و همچنین بازاریابی و بازرگانی بین المللی انواع مختلف انرژی بتوانند به تجزیه و تحلیل آن بپردازند. آشنایی با تکنولوژی موجود در جهان و بهره گیری از آن در زمینه تولید، پالایش، توزیع و مصرف و بازاریابی انرژی، برنامه ریزی کلان در رابطه با تولید و مصرف انرژی و تعیین خط مشی و رهنمود در رابطه با برنامه ریزی بلندمدت در سطح کشور، بهره گیری از شناخت کلی مراکز مصرف، اهداف و طرز عمل مجامع بین المللی در امر توسعه بازاریابی نفت و فراورده های نفتی و تولیدات پتروشیمی و همچنین شناخت تحولات سیاسی و سازمان ها و مجامع بین المللی مربوط به انرژی های مختلف از دیگر اهداف این رشته است.

 

رشته اقتصاد گرایش اقتصاد محیط زیست


اقتصاد محیط زیست، شاخه ای متمایز از علم اقتصاد است که ارزش های مربوط به هر دو موضوع اقتصاد و محیط زیست را با هم در نظر می گیرد و گزینه هایی جدید را بر پایه این ارزش ها مطرح می نماید. هدف اصلی آن ایجاد موازنه بین فعالیت های اقتصادی و اثرات زیست محیطی آنها با در نظر گرفتن همه هزینه- فایده های مربوط به آن است. امروز در دنیا، رشته محیط زیست اهمیت فزاینده ای پیدا کرده و محیط زیست و مسائل مرتبط با آن از اولویت های اول کشورهای توسعه یافته است. این گرایش به بررسی اقتصاد منابع طبیعی، اقتصاد محیط زیست و مسائلی از قبیل: منابع تجدیدپذیر و تجدیدناپذیر، منابع آب، منابع انرژی و . . . می پردازد. یکی از مھمترین مسائلی که در این گرایش مد نظر است، مسائل مربوط به حفظ محیط زیست و توسعه پایدار است.

 

رشته اقتصاد گرایش تجارت الکترونیک

دوره کارشناسی ارشد اقتصاد و تجارت الکترونیک برای بررسی و تحلیل اقتصادی جنبه های مختلف تجارت الکترونیک طراحی و اجرا می شود. دانش اموختگان این رشته قادر خواهند بود به عنوان کارشناس ارشد، تحلیل های مناسب را درباره مسائل اقتصادی تجارت الکترونیک، توسعه سیستمهای اقتصادی و تجاری تجارت الکترونیک، توسعه کاربرد فناوری اطلاعات در اقتصاد و بازرگانی و توسعه راهبردی طرح های تجارت الکترونیک ارائه نمایند.

 

رشته اقتصاد گرایش برنامه ریزی سیستمهای اقتصادی


هدف کلی دوره کارشناسی ارشد برنامه ریزی اقتصادی تربیت دانشجویان در زمینه فراگیری و تحقیق در مورد تئوری مدلسازی، طراحی و کاربرد روش های برنامه ریزی است. این دانشجویان پس از خاتمه تحصیل می توانند در سازمان های مختلف تولیدی و خدمات اقتصادی و اجتماعی، صنایع، موسسات و شرکت های دولتی، بانک ها و موسسات تجاری و مالی و صنایع و شرکت های تولیدی و خدماتی بخش خصوصی فعالیت کنند.

 

رشته اقتصاد گرایش اقتصاد نفت و گاز


اقتصاد نفت و گاز از جمله رشته های میان رشته ای است که با پیوند موضوعی با رشته هایی از علوم انسانی از جمله: اقتصاد، حقوق و مدیریت تاسیس شده است. از این جهت می توان گفت این رشته یک دوره جامع جهت آموزش تمامی ابعاد اقتصادی، حقوقی، فنی و مدیریت صنایع نفت و گاز می باشد. کمبود نیروهای متخصص و بومی همواره از دغدغه های اصلی صنعت نفت و از مشکلاتی است که در عقد قراردادها و انجام مذاکرات، پیش روی مسئولان بوده است. از این رو هدف این رشته تربیت نیروی انسانی متخصص در مسائل مربوط به قیمت گذاری و مدیریت ریسک در بازارهای جهانی نفت و گاز و مدیریت مالی پروژه های نفت و گاز می باشد.

 

رشته اقتصاد گرایش اقتصاد اسلامی


از جمله اهداف اقتصادی جمهوری اسلامی ایران، نیل به تحقق و شکل گیری اقتصاد کشور مبتنی بر مولفه های اسلامی است. یکی از ضروریات حصول به این هدف عمده و اساسی، تدوین تئوری های اقتصادی و سیاست ها با توجه به اهداف اقتصاد اسلامی است. هدف از تشکیل این دوره، انجام پژوهش و ایجاد زمینه لازم در پایه ریزی و گسترش تئوری های اقتصاد اسلامی و برنامه ریزی متناسب با الگوی اقتصادی اسلام، به نحوی که بتواند مسیرهای اصلی حرکت اقتصادی را به سوی اسلامی شدن طراحی نماید، و همچنین تربیت متخصصانی است که بتوانند مبانی و روابط حاکم براقتصاد اسلامی را در مدیریت، سیاست گذاری و برنامه ریزی اقتصادی کشور اعمال کنند.

 

رشته اقتصاد گرایش بانکداری اسلامی


هدف این رشته تربیت متخصصانی است که بتوانند مبانی و روابط حاکم بر بانکداری اسلامی را در مدیریت کلان بانکی و عملیات بانکهای تجاری اعمال کنند، رفتارهای اقتصادی مردم را به درستی تحلیل کنند و ضمن ارتقاء دانش بانکداری اسلامی، توانایی فرهنگ سازی در رفتار اقتصادی مردم را بر اساس اسلام داشته باشند.

 

رشته اقتصاد گرایش اقتصاد هنر


با توجه به اهمیت مسئله توسعه گردشگری و همچنین توسعه صادرات فرآورده های غیر نفتی که در تمامی اسناد بالادستی توسعه کشور نظیر سند چشم انداز بیست سالۀ توسعه و اسناد برنامه های توسعه پنج ساله، مورد تأکید قرار گرفته است، صنایع دستی و محصولات هنری و گردشگری می توانند در آینده دو جایگزین مناسب برای اقتصاد وابسته به نفت باشند. از آنجا که توسعه صنایع هنری و دستی و تقویت جاذبه های گردشگری، بدون وجود نیروی انسانی متخصص و آموزش دیده در این حوزه امکان پذیر نیست، وجود متخصصانی که توان تلفیق فرصت های اقتصادی و مزیت های هنری و فرهنگی کشور را داشته باشند ضروری به نظر می رسد. نخستین گام در این راه، تربیت متخصصانی است که هم اقتصاد را بفهمند و هم هنر را بشناسند و همچنین رابطه متقابل این دو را به خوبی درک کنند؛ مأموریت رشتۀ «اقتصاد هنر» تلفیق این دو دانش است. فارغ التحصیلان این رشته می توانند در امر برنامه ریزی، سیاست گذاری و بازاریابی در بخش های عمومی و خصوصی هنری به فعالیت بپردازند.

 

رشته اقتصاد گرایش اقتصاد شهری


اقتصاد شهری بر مبنای تقاطع جغرافیا و اقتصاد تعریف می شود. این رشته با پیوند زدن اقتصاد و جغرافیا به هم، به بررسی انتخاب های جغرافیایی یا مکانی خانوار ها می پردازد. همچنین نا کارآمدی های انتخاب مکانی را تشخیص داده و سیاست های عمومی جایگزین جهت گسترش انتخاب های کارآمد را مورد بررسی قرار می دهد. هدف از تشکیل این دوره تربیت متخصصانی است که توانایی تحلیل و بررسی مسائل مطرح در سیستم های شهری را در حوزه های مختلف از قبیل: رشد و توسعه شهرها، حمل و نقل، مسکن، حاشیه نشینی و مهاجرت، اشتغال و بیکاری، رفاه اقتصادی، استفاده مناسب تر از امکانات اقتصادی، مشکلات زیست محیطی و … را دارا باشند و با پشتوانه درک تئوریک، توانایی تحلیل مسائل شهری مربوط به ایران را کسب کنند.

 

توجه: جهت سفارش مشاوره انجام پایان نامه کارشناسی ارشد اقتصاد کافیست از طریق تماس با ما یا "منوی ثبت سفارش" موجود در سایت اقدام نموده تا کارشناسان ما در کمتر از 30 دقیقه به شما پاسخ دهند.

همین حالا با ما تماس بگیرید و از مشاوره رایگان بهره مند شوید.